Пошук по сайту

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логин:
Пароль:
Це цікаво
Головна » Статті » Підключення апаратури

Як створити та організувати домашню мережу через роутер


В цій темі поговоримо про домашній мережі. Якщо у вас декілька комп'ютерів, IP приставки, телефони з WI-FI і ви не знаєте як це все правильно підключити до інтернету, то Вам варто почитати. В цій темі, постараюся коротко і зрозумілою мовою розповісти що потрібно робити в цьому випадку. Більш детальну інформацію, можна буде вивчити вже безпосередньо по самому апарату з інших джерелах інтернету. 

Для організації домашньої мережі, Вам потрібно придбати роутер або в простонародьи називають маршрутизатор. Це така маленька коробочка з антеною для WI-FI в який входить інтернет і потік інформації розподіляє на Вашу апаратуру. Роутер на відміну від Свіча, створює свою міні інтернет мережа, тобто свій світ і Ви в ній господар, а Свіч - це як розподільник на антену, роздвоює сигнал (створює точку доступу), а все інше роблять комп'ютери.


Перш ніж правильно підібрати роутер, Вам потрібно визначитися з одиницями вимірювання потоку інформації. У цьому народ трохи плутаються, а деякі не хороші люди цим користуються.

Швидкість потоку вимірюється у бітах та байтах за секунду, тобто Bit/s (Біт/с) або B/s (Б/с). Як бачите абревіатура дуже схоже і багато хто на це не звертають увагу, а даремно - різниця у вісім одиниць, тобто 1 байт = 8 біт. Що б не було купа нулів, використовують абревіатуру скорочень - кіло, мега, гіго. Різниця між кожним значенням по три нулі. Для пояснення:

  • 1 байт = 8 біт
  • 1 кибибит = 1024 біт = 128 байт
  • 1 мебибит = 1048576 біт = 131072 байт = 128 кбайт
  • 1 Гибибит = 1073741824 біт = 134217728 байт = 131072 кбайт = 128 мбайт
    Ну що не заплуталися ag , ну якщо ні, то приступимо далі bs

    З одиницями вимірювання ми розібралися і тепер нам треба правильно розрахувати апаратуру, тобто обсяг інформації, яка у Вас вдома буде циркулювати.

    Тут я не буду вам пудрити мізки. Все просто, ховаєте апаратуру, кожну, списуєте номер мережевої карти і з модуля WI-FI , а потім по цих координатах можна визначити максимальні можливості. ag Це звичайно саме вірне рішення, але не прийнятне для нас, з цього будемо діяти по іншому.

  • Мережева карта, підключення по витій парі, працює в основному до 100 Мбіт/сек.
  • Середня швидкість WI-FI  з'єднання 56 Мбіт/с 

    Чіплятися до мене не треба, я взяв середньостатистичні свідчення у звичайному використанні, а якщо у Вас інші показання, то ви вже про це знаєте при купівлі, так як цим будуть навантажувати при продажу. Ну якщо все одно не довіряєте, то це можна проконтролювати і самому, без всякої допомоги з боку.

    Для того, що б протестувати швидкість, потрібно завантажити комп'ютер bs клацнути правою клавішею мишки панелі завдань і у вікні вибрати Запустити диспетчер завдань.


    В диспетчері завдань, вибираємо позицію Мережа і контролюємо швидкість потоку. Визначившись зі швидкістю, потрібно перерахувати апаратуру якої Ви будете користуватися і саме головне як? Може у Вас зовнішній жорсткий диск і Ви любитель постійно спілкуватися з ним, закачувати, перекачувати, видаляти або просто любитель по вэбстраницам лазити і дивитися фільми в онлайні.

    Якщо Ви любителі качати з інтернету, то слід доглянути роутер в якому передбачена незалежна закачування на зовнішній HDD. Поставили на закачування, вимкнули комп'ютер і пішли займатися своїми справами.

    Взявши всі ці характеристики і пішли вибирати роутер. Бажано почитати відгуки людей, правда не всі, а то багато, припустимо, через не розуміння про бітах і байтах, починають таку нісенітницю городити, тому фільтруємо, ми ж вже грамотні і самі можемо повчити. ab

    Ну ось, стали власниками роутер. Як же створити свою мережу?

    Все просто, довіртеся розробникам і почитайте інструкції, які йшли в комплекті і вже досить в інтернеті. Не забудьте зайти на сайт провайдера, може там є якісь нюанси в налаштуваннях роутера. Ну і я образно накидаю інформацію, що б Ви зрозуміли принцип налаштування.


    Як бачите на фотографії, не такий вже і страшний апарат. Підключення дуже просте. Інтернет кабель (вита пара), підключаєте в єдине що відрізняє гніздо, а в інші свою апаратуру, яка буде з'єднуватися проводами. В принципі отримуємо з'єднання, як на самій верхній блок схемою. Не забудьте блок живлення підключити у роутер і в розетку, а то ні чого не вийде bk

    От далі складніше, вам потрібно все по-включати, і коли завантажитися комп'ютер з'єднаний кручений парою до роутеру, запустити браузер для перегляду вебсторінок, через цей браузер, ми і будемо спілкуватися з новою іграшкою.
    У веб рядку вводимо адресу роутера, в інструкції він буде у Вас написано, зазвичай виглядає ось такому вигляді: http://192.168.0.1/

    Якщо вперше цим займаємося, то заходимо в майстер налаштування, читаємо і виконуємо дії, які він просить. Підказки грамотно написані, і ми ж не дурні і завантажили інструкцію від провайдера в якій написано, як правильно до них підключитися, використовуючи роутер.

    Після налаштування інтернету, Вам потрібно захистити свій WI-FI, придумаємо назву мережі і складний пароль зі зміною регістру, потім правда будемо матюкатися при введенні, але робиться один раз, за те спокійніше.

    Після того, як ви спробували зв'язатися з роутерем він сам автоматично роздасть IP адреси для кожного апарату. Можна і в ручну, але різниці особливої не побачите, ці IP адреси тільки для внутрішньої мережі, при виході на зовнішній світ інтернету у Вас буде IP адреса той який виділив провайдер.

     Є ще один вид захисту: захист по мак-адресу.  MAK адресу - це цифровий підпис електронного блоку, ну як у нас ідентифікаційний код, тому навіть на одному апараті, припустимо ноут, ви користувалися кручений парою і вирішили перейти на WI-FI, то будуть зовсім різні мак адреси і роутер вважатиме, що це різні апарати і видасть інший IP або заблокує доступ у внутрішню сітку. З цього, перш ніж включати, що б потім в ручну не вводити, пропишіть свої комп'ютери в винятки, а потім запускайте функцію.

    P.S. Не забудьте включити функцію пропускання мультипотока, а то не зможете дивитися онлайн і IPTV.

    Ніби все. Основні функції я розповів, а інші установки залежать безпосередньо від певного роутера. З правильно налаштованим роутерем, проблем не виникає, просто включаємо і користуємося, навіть забуваємо про його існування. Вибачте, буває, коли купуєте нову іграшку, а їй потрібен інтернет, але це ж добре, значить у Вас все в порядку. ad



  • Цікаві матеріали по темі:
    Категорія: Підключення апаратури | Добавил: Admin | Дата: 30.05.2014 | Просмотров: 2360
    Теги: мережа, IPTV, підключення, комп'ютер, роутер, інтернет, Wi-Fi
    Картинки: 001 002 003 004 005
    Всего комментариев: 0
    Анекдот
    Факти
    Нева витікає з Ладозького оз.(найбільша в Європі), впадає у Фінську зал.(калюжа), в Балтійське море(саме прісне в світі).
    Ми в соц. мережах
    Секрети майстрів
    Всякий кому доводиться мати справу з плоскогубцями, знає, що розкрити їх однією рукою, не вдаючись до допомоги другої руки, не завжди вдається. Від цієї неприємності легко можна позбутися, якщо на обидві ручки плоскогубців натягнути шматок пружною гумової трубки або шланга. Плоскогубці будуть розкриватися *самі*.
    Новини

    Рейтинг@Mail.ru Счетчик тИЦ и PR