Пошук по сайту

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логин:
Пароль:
Це цікаво
Головна » Статті » Запис та формати

Види і типи оптичних дисків


Не кому не секрет, що історія почалася з грамплатівки. Зберігати інформацію в домашніх умовах проблематично, та й зберігався на ній тільки звук. Принцип роботи - не секрет, так вініловий диск був популярний більше ста років, і досі колекціонери і ді-джеї ar користуються і зберігають їх. Прикольно було дивитися, як голка, під час прокручування диска, ходила ходуном начебто на ідеально рівній спіралі. be На цьому і побудований принцип отримання звуку. При зміни глибини і ширини канавки, змінювалася звукова хвиля і далі посилена трубою (грамофони, патефони). З розвитком електроніки, принцип зняття інформації, який був зроблений на п'єзоелектричної голці і отримали сучасний, до не давніх пір, програвач грамплатівок.



Ось і підійшли 70-е роки. І стався стрибок в носіях інформації (магнітні стрічки ми пропустимо). Винайшли диск, зроблений з полікарбонату, що володів прозорістю, з алюмінієвим напиленням. Полікарбонат служив основою і захищав напилення від зовнішніх впливів, а на напиленні по спіралі були пропалені поглиблення. Принцип зняття і запису інформації на цьому і заснований, як бачите, не далеко пішли від грамплатівки. Тонкий промінь відбивався від поверхні напилення і приходив на світлоприймач, який в свою чергу визначав зміни і щодо отриманої інформації створювалися одиниці і нулі. bc А далі за принципом абетки Морзе інформація перетворюється в музику, фільми, картинки, файли і т.д.



Тепер розберемося в позначеннях CD-дисках:

  • CD-ROM - компакт-диск виготовляється на заводі методом штампування і є не записуваних носієм даних
  • CD-R - одноразовий записуваний компакт-диск. Стандартний обсяг - 700 Мбайт. Іноді зустрічаються 800 Мбайтные диски
  • CD-RW - перезаписуваний (багаторазовий) компакт-диск. Стандартний обсяг - 700 Мбайт.

    А от з DVD дисками, все склалося набагато складніше. Цей диск був створений для зберігання інформації у великому обсязі і займалися розробками велика кількість фірм (DVD-R і DVD-RW). Різне напилення мали різноманітні характеристики та побутові програвачі, різних фірм, почали конфліктувати з дисками, звідси втрачалося універсальність. Тому объеденившись, винайшли новий тип диска, що отримав назву DVD+R і DVD+RW, стоять вони, як не дивно, дешевше. Зараз вже без різниці який диск, так як побутові програвачі адаптували. Є різниця тільки в перезаписывающих дисках, DVD-RW потрібно повністю прати перед записом, а DVD+R достатньо стерти "шапку" і накласти запис зверху.


  • DVD-R, DVD+R - одноразовий записуваний компакт-диск. Стандартний обсяг - 4,7 Гбайт
  • DVD-RW, DVD+RW - перезаписуваний (багаторазовий) компакт-диск. Стандартний обсяг - 4,7 Гбайт

    Як кажуть, скільки нам не давай а нам все мало. З цього прогрес на цьому не зупинився, двосторонні та двошарові і два в одному диски. Ну з двосторонніми, все просто, напилення завдали з двох сторін, і як аудіокасету потрібно перевертати диск. Двошарові - це один з близжащих до лазеру шарів, зробили напівпрозорим, і вставати з дивана для перевертання диска не потрібно. Ну а з останнім варіантом, візьміть два двошарових і склейте між собою.

  • DVD-5 - одношаровий односторонній диск. Обсяг - 4,7 Гбайта.
  • DVD-9 - двошаровий односторонній диск. Обсяг - 8,5 Гбайта.
  • DVD-10 - двосторонній одношаровий диск. Обсяг - 9,4 Гбайта.
  • DVD-14 - двосторонній диск, що має на одній стороні один інформаційний шар, а на другий - два. Обсяг - 13,2 Гбайта.
  • DVD-18 - двосторонній двошаровий диск. Обсяг - 17 Гбайт.

    Ось ми і дійшли до піку розробок сучасного світу оптичного диска, це - HD-DVD і Blu-ray .
    HD-DVD - це диск, який зробили на основі нашого трудяги, описаного вище, але використання синього лазера.
    Blu-ray - зовсім інша розробка, використовується синій лазер.


    Якщо згадати спектр (веселку), то буде видно, що з синього променя, можна отримати набагато тонше промінь, тому ці диски набагато об'ємніші вийшли. Але про це буде в наступній темі.

  • HD DVD-R - одноразовий записуваний HD DVD диск. Об'єм диску - 15 Гбайт. Якщо двошаровий диск - 30 Гбайт.
  • HD DVD-RW - перезаписуваний (багаторазовий) HD DVD диск. Об'єм диску - 15 Гбайт. Якщо двошаровий диск - 30 Гбайт.
  • BD-R - це одноразовий записуваний Blu-ray диск. Обсяг такого диска дорівнює 25 Гбайтам. Якщо двошаровий диск - 50 Гбайт
  • BD-RE - це перезаписуваний (багаторазовий) Blu-ray диск. Обсяг такого диска дорівнює 25 Гбайтам. Якщо двошаровий диск - 50 Гбайт

    Начебто, на сьогоднішній день, все. bk Залишилося тільки трохи про зберігання і використання диска розповісти. bv Диск - це не смачно, гризти його не треба, ну якщо тільки у когось недолік пластмаси в організмі. dok А так само це не інструмент з гри на нервах, по цьому не треба кігтями по ньому водити. bal Бажано не гнути, хоч і ламається складно bd але осколки можуть потрапити куди не слід, а це позначиться на вашому організмі. Так само постійний вигин порушує, знаходить всередині напилення, він тріскається і нулі одиниці, dq вже не будуть збігатися. На сонце його не смажити, hy йому елемент D зовсім не потрібен, а перетворитися в зюобразный продукт і його ні куди не пихнете. Диск з тріщиною в привід не вставляє, а то інакше доведеться витрачається на ремонт, або на покупку нового. pop

    Я сподіваюся грамотні і вам не треба все по пунктах перераховувати, до речей треба ставитися дбайливо і вони ВАС за це віддячать.



  • Цікаві матеріали по темі:
    Категорія: Запис та формати | Добавил: Admin | Дата: 23.05.2014 | Просмотров: 4939
    Теги: частота, Цифровий сигнал, dvd, HDTV, Формат сигналу
    Картинки: 001 002 003 004 005 006
    Всего комментариев: 0
    Анекдот
    Факти
    Бородатим взимку легше переносити холод, а влітку в них, як з'ясовано, не перегрівається мозок (!). Волосяний перебір на обличчі веде до більш швидкого випадання волосся, тобто у таких швидше утворюється лисина, а вона-то і посилює охолодження, і дозволяє краще потіти.
    Ми в соц. мережах
    Секрети майстрів
    Алюмінієвий та емальований посуд миють водою і милом, чистять дрібною сіллю. Іржаві плями, патьоки чистять тампоном, змоченим в оцті.
    Новини

    Рейтинг@Mail.ru Счетчик тИЦ и PR