Пошук по сайту

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Логин:
Пароль:
Це цікаво
Головна » Статті » Запис та формати

Види і характеристики USB флеш-накопичувачів


Ні кому не секрет, що це? Де розташоване, куди вставляти у вашому апараті. З цього ця тема буде всього лише пояснювальній. Почнемо тему з флеш-накопичувачі, карти пам'яті і плавно закінчимо про USB.


Для чого потрібні флеш-пам'ять, карти пам'яті? А відповідь дуже проста. Все це використовується в мобілках, цифрових фотоапаратах, навігаторах, МР3-плеєрах і т.д., без яких ми вже не можемо жити. Головна їх мета:

  • Зберегти інформацію, отриману з пристрою
  • Перенести інформацію з комп'ютера на апарат і зворотний процес
  • Так як вони працюють з незалежним живленням (батарейки, акумулятори), то повинні мати низьке споживання енергії
  • Незалежними від живлення, тобто повинна зберігатися вся інформація
  • Високошвидкісний (обмін інформацією), від цього залежить, як буде працювати ваш апарат
  • Бути компактними

    Існує велика різновид, але я розповім тільки про ходових Card, з якими ми найчастіше стикаємося:

    Compact Flash (CF) - це знімний носій з паралельним інтерфейсом. Мають 50-контактний піновий роз'єм і швидкість спілкування до 33 Мб/с і обсяг до 130 Гб. Популярні у використанні цифрових фотокамер. Підтримує 2 режиму роботи:
  • PCMCIA - стандарту для карт вводу-виводу
  • IDE (ATA) - інтерфейс для використання як жорсткий диск
    В принципі спритна з усіх карт пам'яті, але і самий великий розмір.


    Memory Stick Duo - це карти флеш-пам'яті мають послідовний 10-ти контактний інтерфейс. Розроблені фірмою Sony і використовуються в даній продукції


    miniSD - сучасна карта пам'яті, призначені для портативних пристроїв - мобілки, навігатори, MP3 плеєри, електронні книги тощо, які мають невеликий розмір


    MultiMedia (MMC) - змінний флеш-накопичувач, складається з пластикового корпусу і семи контактів інтерфейсу, використовуються лише шість, може працювати в SPI режимі і MMC (протоколи передачі даних)

    MMC - команди можуть передаватися одночасно з частотах до 20МГц
    SPI - є частиною протоколу MMC, визначає тільки розведення, а не весь протокол передачі даних, за рахунок цього більш дешевий варіант


    SD - теж саме, що ММС, але є відмінності:
    1. На дві шини передачі даних більше
    2. Є захист від перезапису


    SmartMedia - складається на мікросхемах архітектури NAND, збирається без пайки на гнучкій пластиковій основі і містить у собі тільки контакти і мікросхему пам'яті, невеликий обсяг до 256 МБ. Напруга живлення два: 5В ключ-куточок знаходиться зліва, 3В - праворуч.


    xD-Picture - використовується в сучасних фотоапаратах Olympus/ Fujifilm. Швидкість запису даних - 3 Мб/с, читання - 5 Мб/с, і обсяг від 256 МБ до 2 ГБ

  • Введена  класифікація швидкісних характеристик карт і пристроїв для роботи з ними, так званий SD Speed Class.

    SD Class 2 - (швидкість запису не менше 2 МБ/с) - 13x
    SD Class 4 - (швидкість запису не менше 4 МБ/с) - 26x
    SD Class 6 - (швидкість запису не менше 6 МБ/с) - 40x
    SD Class 10 - (швидкість запису не менше 10 МБ/с) - 66x
    SD Class 16 - (швидкість запису не менше 16 МБ/с) - 106x

      


    Флеш-пам'ять, карти пам'яті (Card) - це все вбудовується всередину апарату, мають характеристики, описані вище і не заважає нам. Але є і зовнішній роз'єм - USB, до якого підключається зовнішні USB-флеш-накопичувачі:

  • Більше ємність
  • Більше розміри
  • швидкість
  • Більше споживання по струму


    Є кілька стандартів (гнізд) для їх підключення:


    USB A - стандартний чотирьох вивідний роз'єм, до якого можна підключити на пряму флешку або іншу апаратуру, яка може працювати з цим роз'ємом


    USB B - використовують, зазвичай, периферійні пристрої (сканер, принтер)


    USB mini - повний аналог USB A, тільки має компактний вигляд, підключення йде через перехідний шнур

    Але все це зовнішній вигляд, а USB провів кілька циклів життя:

    USB 1.1. - Комп'ютери, випущені до 2002 року, надають в розпорядження користувача інтерфейс USB 1.1. Передача даних з цього стандарту здійснюється досить повільно. Теоретична пікова пропускна здатність становить 12 Мбіт/с (або 1,5 Мб/с). Для пристроїв вводу - клавіатури і миші - цього цілком достатньо.

    USB 2.0. - Комп'ютери і ноутбуки, випущені після 2003 року, як правило, оснащені портами USB 2.0. Максимальна швидкість в порівнянні зі стандартом 1.1 помітно зросла і склала 480 Мбіт/с (або 60 Мб/с). Хоча на практиці досягти такого рівня пропускної здатності не вдається.

    USB 3.0. - обіцяють збільшити пропускну здатність до 5Гб/с. Має вісім кінців і пофарбований у синій колір, щоб не плутати. При підключенні користувача USB 2.0., переходить автоматично в цей же стандарт.


    Для підключення в апаратурі, зазвичай використовують USB 2.0.. З цього надшвидкісні, суперобъемные флешки туди не підуть. Треба дивитись інструкцію апарату, зазвичай до: 2Гб, 4Гб, 8Гб. Форматувати треба в FAT 32, так як побутові прилади використовують для прослуховування, перегляду або запису музики, мови, фоток, фільмів. Не треба ігнорувати конструкцію корпусу, так як це повинно бути зручним у користуванні. Припустимо цей корпус:


    Кшталт флешка як флешка, виглядає компактно, гострих кутів немає, але при використанні виникають купа проблем. Якщо ви користуєтеся USB подовжувачем, то ніяких перешкод не виникають, крім додаткової ваги і об'єму в кишені:
  • поруч дві usbишки - мишка і флешка поруч не влазять
  • USB розташоване в глибині корпусу і вздовж йде стінка, ви флешку в гніздо, а фіксатор під стінкою і пальчик не залазить. В результаті флешка у власному корпусі.

    Я вважаю, що при виборі флешки, на такі нюанси теж треба звертати, а то виходить зовсім не переносний варіант.



  • Цікаві матеріали по темі:
    Категорія: Запис та формати | Добавил: Admin | Дата: 25.05.2014 | Просмотров: 4266
    Теги: підключення, частота, USB, Формат сигналу
    Картинки: 001 002 003 004 005 006 007 008 009 010
    Всего комментариев: 0
    Анекдот
    Факти
    3000 років тому більшість єгиптян не доживала до 30 років.
    Ми в соц. мережах
    Секрети майстрів
    Якщо на вашій даху утворюється полій (бурульки), значить, на горищі порушений температурно-вологісний режим. Потрібно, щоб горище був холодним, тобто температура в ньому повинна бути не вище 4'С при будь-якій зимовій температурі зовнішнього повітря. А для цього необхідно на горищі мати продухи - просвіти, площа яких не менше 1/300 площі горищного перекриття.
    Новини

    Рейтинг@Mail.ru Счетчик тИЦ и PR